Wycieczki przedszkolne to nie tylko sposób na rozrywkę, ale również doskonała okazja do edukacji i zdobywania nowych doświadczeń. W tym tygodniu grupy starsze miały okazję uczestniczyć w fascynującej wycieczce do kopalni „Pniówek” – miejsca pełnego tajemnic i ciekawostek dla najmłodszych.

Przewodnik, przygotowany specjalnie dla małych odkrywców, opowiadał fascynujące historie o tym, co kopalnia kryje w swoich głębinach. Ponadto dzieci mogły zajrzeć do różnych miejsc na powierzchni kopalni. Odwiedziły m.in. stację ratownictwa górniczego, markownię, lampownię, łaźnię, dyspozytornię oraz nadszybie.

Kopalnia „Pniówek” okazała się nie tylko miejscem ciekawych widoków, ale również źródłem wiedzy. Wszystko to przedstawione zostało w sposób dostosowany do poziomu przedszkolaków, dzięki czemu nauka przeplatała się z zabawą.

Przebieg wycieczki został starannie zaplanowany, z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych uczestników. Trasy wycieczki były dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci.

Po czasie pełnym wrażeń, przedszkolaki opuściły Kopalnię „Pniówek” z uśmiechem na twarzy i głowami pełnymi nowych informacji. Wizyta w kopalni to doskonały przykład tego, jak w atrakcyjny sposób można połączyć edukację z zabawą. Dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także zdobyły nowe doświadczenia i rozbudziły ciekawość świata, co stanowi nieocenioną wartość w ich wczesnym rozwoju.