1. Przedszkole zapewnia dziecku  bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie;

·         korzystanie przez dziecko w wieku do 5 lat z odpłatnych zajęć przekraczających bezpłatny wymiar nauczania, wychowania i opieki;

·         korzystanie przez dziecko w wieku 6 lat (dotyczy dzieci z rocznika 2016) z zajęć przekraczających bezpłatny wymiar nauczania, wychowania i opieki bez dodatkowych kosztów;

·         odpłatne korzystanie z 3 posiłków w trakcie pobytu dziecka w przedszkolu: śniadanie, obiad, podwieczorek

2. Wysokość dziennej stawki żywieniowej w przedszkolu przedstawia się w następujący sposób:

1) za śniadanie 2,50 zł

2) za obiad 5.00 zł

3) za podwieczorek 2,50 zł

3. Opłata za jedną godzinę pobytu w przedszkolu dziecka w wieku do 5 lat w zakresie przekraczającym bezpłatny wymiar nauczania, wychowania i opieki wynosi 1,30 zł.

4. Opłatę, o której mowa w pkt. 3 pobiera się za każdą rozpoczętą godzinę zajęć, w których dziecko uczestniczyło.

5. Wprowadza się elektroniczny system ewidencji pobytu dziecka w Przedszkolu.

6. Elektroniczny system rejestruje czas pobytu dziecka w placówce za pomocą czytnika  indywidualnych kart zbliżeniowych.

7. W celu ewidencji obecności i rozliczania czasu pobytu dziecka w przedszkolu, rodzice (opiekunowie prawni) zobowiązani są do codziennego rejestrowania „wejścia” i „wyjścia” dziecka do i z placówki.

8. Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia/wyjścia dziecka, wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin pracy przedszkola (od godz. 6.30 do godz. 16.30) –  z odliczeniem 5 godzin bezpłatnego pobytu dziecka w przedszkolu.

9. Na podstawie zarejestrowanej obecności dziecka, automatycznie naliczana jest ilość posiłków, zadeklarowana w Porozumieniu o świadczenie usług Przedszkola.